www.nettime.org
Nettime mailing list archives

<nettime> WRO programme
Open Studio - WRO festival on Sun, 27 Apr 1997 22:44:17 +0200 (MET DST)


[Date Prev] [Date Next] [Thread Prev] [Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

<nettime> WRO programme


WRO 97  VI Międzynarodowe Biennale Sztuki Nowych Mediów
WRO 97 6th International Media Art Biennale

Wroclaw, Poland

program w wersji dwujęczycznej 
programme -version bilingual polish/english

====================
30 KWIETNIA / APRIL 30
====================


Teatr na Świebodzkim 18.00 - 20.30
----------------------------------------------
18.00 pokaz video / video screening
Pionierzy Video Art / Pioneers of Video Art
Dwuczęściowy program prezentujący prace klasyków sztuki video
z kolekcji Holenderskiego Instytutu Sztuki Mediów Montevideo/TBA, Amsterdam
A two-part programme featuring works by video art classics
from the collection of the Netherlands Media Art Institute Montevideo/TBA, Amsterdam
The Reflecting Pool, Bill Viola, USA, 1977-1979, 07:27 
Ancient of Days, Bill Viola, USA, 1979-1981, 12:21
In Search of the Castle, The Vasulkas, USA, 1980, 11:30
Global Groove, Nam June Paik, USA, 1973, 28:30

19.15 pokaz video / video screening
Młode i niewyczerpane / Young and Restless 
(premiera europejska / European premiere)
Czteroczęściowy program video przedstawiający prace 17 artystek 
nowojorskich, przygotowany przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku
A four-part video programme presenting works by seventeen New York-based 
women artists; prepared by the Museum of Modern Art, New York
(1)
Head, Cheryl Donegan, 1993, 2:49 
Host, Kristin Lucas, 1996, 8:00
Watch Out for Invisible Ghosts, Kristin Lucas, 1996, 5:00 
Male Pattern Baldness, Alix Lambert, 1994, 3:00 
Carmen 1, Kirsten Mosher, 1995, 8:00
Bam, Bam, Bam, Alix Pearlstein, 1994, 5:24 
Psionic Summoning, Anne Kugler, 1996, 8:00 
Bodily Functions, Jocelyn Taylor ,collaboration Lisa Marie Bronson, 1995, 14:00 

Galeria BWA "Awangarda", Galeria "Foto-Medium-Art"
--------------------------------------------------------------------
wystawa Geo/InfoTerritory - od grafiki komputerowej do infoprzestrzeni 
exhibition Geo/InfoTerritory - from computer graphics to infospace

21.00 otwarcie wystawy  w Galerii BWA "Awangarda"  
exhibition opening at BWA "Awangarda" Gallery
kontynuacja otwarcia w Galerii "Foto-Medium-Art"
exhibition opening continuation at "Foto-Medium-Art" Gallery

Yoshiyuki Abe (Japonia / Japan)
Emmanuel Avenel, Marie France Giraudon (Francja-Kanada / France- Canada)
Chris Dodge (USA)
Izabella Gustowska (Polska / Poland)
Irena Juzowa (Czechy / Czech Republic)
Przemysław Kwiek (Polska / Poland)
Darrin Martin (USA)
Czesław Niemen (Polska / Poland)
Jan Pieniążek (Polska / Poland) 
Anna Płotnicka (Polska / Poland)
Józef Robakowski (Polska / Poland)
Scott Sona Snibbe (USA) 
Jerzy Truszkowski (Polska / Poland)

Artintact 3 > 	Artist CD-ROMagazine
Ken Feingold (USA)
Perry Hobberman (USA)
George Legrady (Kanada / Canada)
Venetian Deer > Art CD-ROM
Die Veteranen (Niemcy / Germany)
& Stock, Hausen and Walkman  (Anglia / UK)

w galerii Awangarda godz 21.45 / at Awangarda gallery
koncert-preformance / concert-performance 
Grzegorz Zgraja/Krzysztof Zgraja

w galerii Foto-Medium-Art, godz 23.00/at Foto-Medium-Art gallery
koncert-performance / concert-performance
Marek Chołoniewski - "Lighting" and "Doubles"

1 MAJA/MAY 1
===========
Galeria BWA "Awangarda" czynna w godzinach 10.00 -18.00 / BWA "Awangarda" 
Galeria "Foto-Medium-Art" czynna w godzinach 10.00 -17.00 /"Foto-Medium-Art"
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Wystawa Geo/InfoTerritory / Geo/InfoTerritory Exhibition


Teatr Kalambur  godz 10.00 - 16.00
--------------------------------------------
Sympozjum Geo/InfoTerritory / Geo/InfoTerritory Symposium
prowadzenie / chairmen: Andreas Broeckmann (Holandia/Niemcy /
The Netherlands/Germany) i / and Mirosław Kocur (Poland / Polska)
wystąpienia / talks:
10.05-10.55 Chris Dodge, USA
10.55-12.30 Muntadas, Hiszpania/USA / Spain/USA
(wystąpienie i pokaz video / talk and video presentation)
This Is Not an Advertisement, USA, 1985, 5:05
Video is Television?, 1989, Spain, 4:00
The Limousine Project (współpraca / collaboration: Tony Serra), 1991, 5:00
Stadium Documentation, 7:00
12.30-12.45 przerwa / break
12.45-13.30 Lev Manovich, USA
13.30-14.15 Andreas Broeckmann
14.15-15.00 Stelarc, Australia
15.00-16.00 dyskusja / discussion 

OPE godz 10.00 - 20.00
-----------------------------
info center/galeria internetowa/videoteka / info center/internet gallery/videotheque
Terra Soundtralis  (Czeskie Centrum/Koka/Obuch)
(Czech Centre/Koka/Obuch)


Ośrodek Grotowskiego  GODZ 13.00 - 15.30/ Grotowski Centre
-----------------------------------------------------------------------------
pokaz video / video screening
Maniacy zanikania - współczesna Japonia jako siewca przekazu video
Maniacs of Disappearance - Todays Japan as a Disseminator of 
Video-Messages  (premiera europejska / European premiere)
(A)
Princess Makerver II, Taro Chiezo, 1994, 8:00
An experiment: Robots to fall in love/or not, Taro Chiezo, 1994, 11:00
The rule of actions, Kitagawa Yuji, 1994, 27:00
Untitled, Kitagawa Yuji, 1995, 20:00
My trace your trace, Kitagawa Yuji, 1996, 23:00
Pretender, Hirakawa Noritoshi, 1992, extract, 20:00
Watanabe emi no namida no kisha-kaiken, Hirakawa Noritoshi, 1993, extract, 4:00
Khaosan Road, Hirakawa Noritoshi, 1993, extract, 22:00

Teatr na Świebodzkim GODZ 16.00 - 22.45
-----------------------------------------------------
GODZ 16.00
Młode i niewyczerpane (2)
Young and Restless (2)
Life Lines, Tatiana Parcero, 1995, 6:00 
Shore, Linda Post, 1996, 6:15 
Sally, Kristin Oppenheim, 1995, 10:00 
In and Around the Garden, Beverly Semmes, 1993, 7:00 
Piano Americano, Vanessa Beecroft, 1995, 10:00 
In the Present, Phyllis Baldino, 1996, 12:00 

GODZ 17.15
Pokaz konkursowy 1 / Competition Screening 1
Oglądaj mnie, Piotr Wyrzykowski, Polska/Poland, 1996, 12:00
Nightbirds, Hartmut Jahn, Niemcy/Germany, 1996, 10:00
Artronics, John Bridgen, Australia, 1997, 05:23
Release, Christoph Girardet, Niemcy/Germany, 1996, 09:30
Anamorphose, Gerald Laimgruber, Austria, 1997, 02:45
Instrument, Juergen Moritz, Austria, 1996, 04:30
5:30, Anthony David Pasqual, Holandia/The Netherlands, 1996, 09:13
Out Of The Dark Of The Lived Moment, Peter Becker, Niemcy/Germany, 1996, 04:30
Gridlock, Martyn Pick, Richard Wright, Anglia/UK, 1996, 01:40
Text Videovoid, David Larcher, Anglia/UK, 1996, 36:00

GODZ 19.30
Pionierzy  Video Artu (II)
Pioneers of Video Art (II)
Primarily Speaking, Gary Hill, USA, 1983, 19:45
Progeny, The Vasulkas, USA, 1981, 18:00
Impression, Nan Hoover, USA/Holandia / USA/The Netherlands, 1978, 10:19
Fifty out of Two, Livinus, Holandia/The Netherlands, 1978, 06:48


GODZ 20.30
Pokaz konkursowy 2 / Competition Screening  2
Sweet Heart, Granular Synthesis, Austria, 96/97, 15:00
Orphics: 5ieme Gnosienne, Edward Zajec, USA, 1995, 04:00
Minsky Melodies, Yin Yin Wong, David Small, USA, 1996, 07:10
In Progress, Jacek Szleszyński, Polska/Poland, 1996, 03:00
Changes, Heidi Köpfer Slebodzinski, Szwajcaria/Switzerland, 1996, 15:07
Mudry, Jarosław Kapuściński, Polska/Poland, 1996, 13:00
Gathering Evidence, Sarah Butterfield, Kanada/Canada, 1996, 10:00
Sonata J. Haydn Op. 82, Maxim Tyminko, Białoruś/Belorussia, 1997, 10:20
Penish, Gustavo Daniel Kortsarz, Francja/France, 1996, 04:30
The Eyewitness, Aleksandar Davić, Jugosławia/Yugoslavia, 1995, 03:10
My Shadow, Yasunori Oya, Japonia/Japan, 1995, 06:00
Scale, Irit Batsry, Izrael/USA / Israel/USA, 1995, 12:00

Ośrodek Grotowskiego godz. 22.45 - 01.00/Grotowski Centre
-------------------------------------------------------------------------- 
Maniacs of Disappearance  (A)
(powtórzenie/repetition)

AKADEMIA MUZYCZNA  Godz. 23.00 - 00.30/MUSIC ACADEMY
------------------------------------------------------------------------------------
Underground Catedral (work in progress) - Frederick Abrams
z udziałem / with: Grupa Mistrz Allegro, Andrzej Górecki, Agata Szomańska,
Lilianna Koman,  Jacek Marcinów, Magdalena Zuk, Magdalena Wanat, 
Kamila Pietrzyk

===============
2 MAJA / MAY 2
===============
Galeria BWA "Awangarda" czynna w godzinach 10-18/BWA "Awangarda" Gallery  
Galeria "Foto-Medium-Art" czynna w godzinach 10-17/"Foto-Medium-Art" Gallery 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Wystawa Geo/InfoTerritory/Geo/InfoTerritory Exhibition

Teatr Kalambur  godz 10.00 - 15.30/Kalambur Theatre 
-------------------------------------------------------------------
Geo/InfoTerritory  sympozjum/Geo/InfoTerritory Symposium
wystąpienia/talks:
10.05-10.50 Alla Mitrofanowa, Rosja/Russia
10.50-11.35 Ryszard Kluszczyński, Polska/Poland
11.35-11.45 projekcja video/video screening: 
                    "Panorame", Rene Haljasmäe, 4:45, Estonia
11.45-12.30 Jerzy Truszkowski, Polska/Poland
12.30-12.45 przerwa/break
12.45-13.30 Juraj Duriš, Słowacja/Slovakia
13.30-13.40 projekcja video/video screening:
                   "Real Time I" Zoltán Szegedy-Maszák, 5:00,
                     Węgry/Hungary
13.40-14.25 C3, Budapeszt, Węgry/Budapest, Hungary
14.25- 15.00 dyskusja/discussion 

OPE Godz 10.00 - 20.00
------------------------------
info centre/galeria internetowa/videoteka / info centre/internet gallery/videotheque
Terra Soundtralis (Czeskie Centrum/Koka/Obuch)/(Czech Centre/Koka/Obuch)


Ośrodek Grotowskiego GODZ 13.00 - 15.30/Grotowski Centre 
----------------------------------------------------------------------------
Maniacs of Disappearance (B)
S.I.D.S. (Infant sudden death), Ohtsuki Natsuko, 1993, 17:00
Mewism dispute between Mr.Postmodern and Miss Avant-garde, Ohtsuki Natsuko, 1994, 20:00
Good-bye, movies, Ohtsuki Natsuko, 1995, 34:00
The Polyester Dog of Her Majesty the Queen, Terashima Mari, 1994, 37:00

Teatr na Świebodzkim godz 16.00 - 22.45/Świebodzki Theatre
---------------------------------------------------------------------------
GODZ 16.00
Young and Restless (3)
Respite, Nurit Newman, 1996, 3:30 
Crack, Linda Post, 1996, 6:05
Chalk Confessions, Johnna MacArthur, 1996, 14:37
I Wish I Knew How To Play Soccer, Cara O'Connor , 1995, 8:00
Interiors, Alix Pearlstein, 1996, 8:45 
Line, Cheryl Donegan, 1996 15:00  

GODZ 17.15
Pokaz konkursowy 3/Competition Screening 3
Quelques Mouvements De Resistance a la Venue, Hervé Bailly -
                                           Basin, Francja/France, 1996, 03:40
Video Natura Video, Wojciech Zamiara, Polska/Poland, 1996, 03:40
Century Fuge 255, Ivar Smedstad, Niemcy/Germany, 1996, 06:10
Supercollider 2, Paul & Marc Swadel, Australia, 1996, 02:30
End Of The World, Christin Bolewski, Niemcy/Germany, 1995, 06:00
Hhhaaaahhh, Pamela Susan Hawkins, USA, 1995, 04:39
Cmetka, Martin Putto, Holandia/The Netherlands, 1996, 02:00
Transmutations IX, Czet Minkus/Yach Paszkiewicz, Polska/Poland, 1996, 10:00
Mass, Vanessa Eidse, Kanada/Canada, 1996, 01:20
La Terre Noire, Ermeline Le Mézo, Francja/France, 1995, 58:55

GODZ 19.30
Young and Restless (4)
Untitled Fall '95, Alex Bag, 1995, 57:00 

GODZ 20.30
Pokaz konkursowy 4/Competition Screening 4
A Breath Hush, Bea de Visser, Holandia/The Netherlands, 1996, 08:00
B - Time For Nancy, Jan Krogsgard, Henrik Brahe, Dania/Denmark, 1996, 06:05
Magritte,  Hieronim Neumann/Maciej Ćwiek, Polska/Poland, 1995, 10:32
The Shanghaied Text, Ken Kobland, USA, 1996, 20:00
It' Me, Joan Pueyo, Hiszpania/Spain, 1996, 05:15
Page 1 - Learning To Watch. Page 99, Caterina Borelli, USA, 1997, 04:20
The Land Of Storkwitch, Karina Mäkinen, Finlandia/Finland, 1996, 01:16
Riverweave, Brian Hoey, Anglia/UK, 1996, 13:50
Seesaw, Volker Schreiner, Niemcy/Germany, 1996, 07:25
Advanced Image, Fuyuki Matsuyama, Japonia/Japan, 1996, 06:24
Lever D'Oeil, Coggins Sigrid, Francja/France, 1995, 06:00
Nineveh, Istvan Kantor, Kanada/Canada, 1997, 26:37

Ośrodek  Grotowskiego / Grotowski Centre
-----------------------------------------------------
GODZ 22.45
Maniacs of Disappearance (B)
powtórzenie/repetition


AKADEMIA MUZYCZNA  Godz. 23.00 - 00.30/MUSIC ACADEMY
------------------------------------------------------------------------------------- 
Krany/Taps - Cezary Duchnowski, Marcin Rupociński
koncert-performance z udzialem/concert-performance with:
Teatr Tańca Alter/Dance Theatre - Alter 
oraz/and Anna Wytych, Celestyna Wasilewska, Jan Nowak, 
Michał Grzybowski, Jacek Owczarek
performer: Jarek Witaszczyk
opieka artystyczna/artistic curator: Stanisław Krupowicz 

============
3 MAJA/MAY 3
============
Galeria BWA "Awangarda" czynna w godzinach 10-18/BWA "Awangarda" 
Galeria "Foto-Medium-Art" czynna w godzinach 11-17/"Foto-Medium-Art"
------------------------------------------------------------------------------------------ 
Wystawa Geo/InfoTerritory/Geo/InfoTerritory Exhibition

Teatr Kalambur/Kalambur Theatre
------------------------------------------
godz 10.00 - 16.00
Sympozjum Geo/InfoTerritory / Geo/InfoTerritory Symposium
wystąpienia / talks:
10.05-11.50 Tamás Waliczky, Węgry/Niemcy / Hungary/Germany
10.50-12.00 Jaron Lanier, USA
12.00-12.15 przerwa / break
12.15-13.00 Rasa Smite, Raitis Smits, Łotwa / Latvia
13.00-13.45 Aleksandar Davić, Jugosławia / Yugoslavia
13.45-14.30 Iljana Nedkova, Bułgaria / Bulgaria
14.30-15.30  dyskusja, podsumowanie / discussion, summary M. Kocur, A. Broeckmann


OPE godz 10.00 - 18.30
-----------------------------
info center/galeria internetowa/videoteka / info centre/internet gallery/videotheque
Terra Soundtralis (Czeskie Centrum/Koka/Obuch) / (Czech Centre/Koka/Obuch)

Osrodek Grotowskiego GODZ 13.00 - 15.30 / Grotowski Centre
--------------------------------------------------------------------------- 
Maniacs of Disappearance ( C/D)
(C )
Les shoses sont bizarres, Umano Noriko, 1992, 7:00
Meta-communication, Umano Noriko, 1994, 7:00
My death everywhere My death as I dream, Umano Noriko, 1995, 8:00
The presentation of currency, Tsuda Yoshinori, 1989-1995, 10:00
Redistribute, Tsuda Yoshinori, 1991, 5:00
Reframing, Tsuda Yoshinori, 1993-1995, 10:00
LOVERS, Furuhashi Teiji, 1995, 15:00
S/N, Furuhashi Teiji, 1994, 15:00
(D)
Trailer # 1 for 'Jews in Space', David Blair, 1994, 5:00
Danish section for 'Jews in Space', David Blair, 1996, 5:00
The first recognition to be an adult, Hirakawa Noritoshi, 1994, 43:00
Untitled, David D'Heilly, 1996, 43:00

Teatr na Świebodzkim  GODZ 16.00 - 18.00 / Świebodzki Theatre  
--------------------------------------------------------------------------------
Muntadas
Watching the Press/Reading Television, 1980/81, 10:00
Media Ecology Ads, 1982, 14:00
Video is Television?, 1989, 4:00
La Siesta/The Nap/Dutje, 1995, 8:00
Political Advertisements (we współpracy z /
                                         in collaboration with: M. Reese), 1956 - 1996, 60:00

Duże Studio TVP Wrocław - GODZ 19.00 - 20.30 / TVP Wrocław Big Studio 
---------------------------------------------------------------------------------------------
Jak muzyka zbawi duszę technologii. 
Virtual Reality jako instrument muzyczny / 
How music will save the soul of technology. 
Virtual Reality as an musical instrument 
Jaron Lanier 
koncert-performance / concert-performance


Teatr na Świebodzkim  GODZ 21.15 - 23.00 / Świebodzki Theatre 
--------------------------------------------------------------------------------
Ogłoszenie werdyktu jury - pokaz nagrodzonych prac 
final results announcement - screening of awarded works


Galeria BWA "Awangarda" GODZ 23:00 / BWA "Awangarda" Gallery 
--------------------------------------------------------------------------------------
Performance Night
Alfred Banze (Niemcy/Germany)  
CUKT (Polska/Poland)


====================
4 MAJA
====================

OPE godz 11.00 - 18.00
-----------------------------
info center/galeria internetowa/videoteka / info centre/internet gallery/videotheque
Terra Soundtralis (Czeskie Centrum/Koka/Obuch) / Terra Soundtralis Incognita (Czech Centre/Koka/Obuch)


Ośrodek Grotowskiego (sala projekcyjna) 12.00 -17.30 / Grotowski Centre (projection room) 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
GODZ 12.00
Maniacs of Disappearance (C/D) 
(powtórzenie pokazu z 3 maja / repetition of May 3 screening)

GODZ 15.30
Nowe prace polskie / New Polish video 
pokaz video/video screening
Film ukazujący dramatyczne losy francuskich drwali, Wspólnota Leeeżeć, 1996, 6:30
Szybki ptak domowy fcentki, Wspólnota Leeeżeć, 1996, 1:56
Trylogia liści i kamieni. Część trzecia - Młode słońce w łonie, Wspólnota Leeeżeć, 1997, 13:20
Erotyczne zwierzenia, Janek Koza, 1996, 10:00
Relama, Janek Koza, 1997, 5:00
Balon wylewa wino, Igor Krenz, 1996, 01:24
30 sekund, Oskar Dawicki, 1996, 2:30
Bioelektromix, Miłosz Łuczyński, 1996, 11:00
Siedem prostych, Wojciech Kowalczyk, 1997, 9:25
Gwiazdy gotują, Ansambl Łyżka Czyli Chilli, 1997, 3:45
Nie wiadomo o co chodzi, Ansambl Łyżka Czyli Chilli, 1996, 1:47
Wolnosipokój, Ansambl Łyżka Czyli Chilli, 1997, 3:56
Zima, Anna Baumgart, 1997, 3:15
Soft, Aneta Łękawska, 1997, 2:15
Moje pierwsze karaoke, Wojciech Kozłowski, 1996, 4:20
Bez Tytułu, Magdalena Marciniak, 1997, 2:00
Kursywa, Sylwia Brzozowska, 1997, 10:00
Ducks, Agnieszka Jatkowska, 1996, 1:26
Początek świata, Andrzej K. Urbański, 1996, 4:35
Simulacrum VHS, Andrzej K. Urbański, 1995, 2:25
Alfa Theta Alfa, Rafał Ewertowski, 1997, 6:30
Gwiezdne Wojny, Virtual Magic(Daniel Zduńczyk/Andrzej Jarczewski), 1997

BWA Awangarda  Godz 17.30 - 18.15 / BWA "Awangarda" Gallery 
----------------------------------------------------------------------------------
Witajcie w Performapolis / Welcome to Performapolis
Paweł Kwaśniewski 
performance, oraz pokaz video / plus video screening of: 
Copying Myself; My Response to Hi -Tech Video)


Ośrodek Grotowskiego (sala projekcyjna) Godz 18:30 / Grotowski Centre (projection room) 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zestaw międzynarodowy (pokaz informacyjny) / International Programme (info screening)

To Run, Maxim Tyminko, Białoruś/Belorussia, 1997, 5:00
Visages, Alain Delannay, Kanada/Canada, 1996, 4:18
Astroturf, Ian Haig, Australia, 1996, 6:18
The Window, Walter Ungerer, USA, 1996, 3:04
Limbes, Beriou, Francja/France, 1995, 5:40
Voices, Trine Vester, Dania/Denmark, 1997, 5:00
R-Evolution, Gerald Laimgruber, Austria, 1997, 1:55
Ephemeris, Katherine Liberovskaya, Kanada/Canada, 1996, 25:27
Catch The Line, Walter Bergmoser, Czechy/Czech Republic, 1995, 2:00
The Memory Corporation, Mark W. Boswell, USA, 1996, 8:00
Orgastic Orange, Kimmo Kostela, Rea Pihlasviita, Finlandia/Finland, 1995, 25:00
Scale, Milla Moilanen, Finlandia/Finland, 1996, 8:25
Panorame, Rene Haljasmäe, Estonia, 1996, 4:45
Real Time I, Zoltán Szegedy-Maszák, Węgry/Hungary, 1997, 5:00
The Tongue, Anri Sala, Albania, 1996, 20:00


Ośrodek Grotowskiego (sala teatralna) Godz 19.00 - 22.00 / Grotowski Centre (theatre hall) 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trzecia Ręka / Third Hand 
STELARC
performance




informacje/informations
rezerwacja karnetów/ entry pass reservation
OPEN STUDIO WRO
tel/fax (++ 71) 44 83 69
email: wro {AT} info.wcss.wrocl. pl
http:// info.wcss.wrocl. pl


sprzedaż karnetow od 28 kwietnia /tickets from April 28
-------------------------------------------------------------------
WRO Info Center 
ul:  Kuznicza 29a 


---
#  distributed via nettime-l : no commercial use without permission
#  <nettime> is a closed moderated mailinglist for net criticism,
#  collaborative text filtering and cultural politics of the nets
#  more info: majordomo {AT} icf.de and "info nettime" in the msg body
#  URL: http://www.desk.nl/~nettime/  contact: nettime-owner {AT} icf.de