www.nettime.org
Nettime mailing list archives

[Nettime-ro] INVITATIE
Fundatia Tranzit on Wed, 10 Oct 2001 18:00:02 +0200 (CEST)


[Date Prev] [Date Next] [Thread Prev] [Thread Next] [Date Index] [Thread Index]

[Nettime-ro] INVITATIE


Între 11-14 octombrie 2001 Fundaţia Tranzit are plăcerea de  a vă invita la TraFiCK" - Săptămâna filmului maghiar”, care va avea loc la Casa Tranzit, Cluj, str. Bariţiu 16. Tel. 064-194039.

Csütörtök október 11/Joi 11 octombrie
16.00
Maraton  55'
Rendezte/ Regia Hajdu Szabolcs
17.00
Ennyiből ennyi/ Pînă aici  1h 26'
Rendezte/ Regia Maár Gyula
19.00
Macerás ügyek/ Cazuri cu cîntec 1h 40'
Rendezte/ Regia Hajdu Szabolcs
21.00
Kínai védelem/ Apărarea chinezească 1h 37' 
Rendezte/ Regia Tompa Gábor
Beszélgetés /Dialog/ Visky András  - Tompa Gábor
 
Péntek, október 12/ Vineri 11 octombrie
9.00
A fehér alsó / Lenjerie albă 15’
Rendezte/ Regia Meskó Zsolt
Öt után hat előtt / Între cinci şi şase 16’
Rendezte/ Regia Oláh Lehel
Miért sípolt a macskakő/ De ce şuieră dalele 48’
Rendezte/ Regia Pataki Éva
Börtönfeleségek /Neveste de puşcărie  55’
Rendezte/ Regia Vészi József
Van börtön, babám/ Puşcării există păpuşo 81’
Rendezte/ Regia Ferenczi Gábor/ Sós Ágnes
13.30
Bolyai  69’
Ahogy az Isten elrendeli/După voia Domnului 68’
Rendezte/ Regia Mohi Sándor
Nemzeti dal /Cîntec naţional 7’
Rendezte/ Regia Vincze Tamás
17.00
Torzók/ Tors 1h 38'
Rendezte/ Regia Sopsits Árpád
19.00
Feri és az édes élet/Feri şi la dolce vita  1h 30'
Rendezte/ Regia Czabán György
21.00
I love Budapest 1h 25'
Rendezte/ Regia  Incze Ágnes
Paszport/ Paşaport   1h 5'
Rendezte/ Regia Gothár Péter
 
Szombat, október 13/ Sîmbătă 13 octombrie
9.00
Cseh Tamás/ Cseh Tamás: Ultimul trubadur est European 85’
Rendezte/ Regia  Fonyó Gergely
10.30
Az élet dolgai / Principii ale vieţii  4’
Rendezte/ Regia Hegedűs  László
Súlyosan káros/ Dăunează sănătăţii  4’
Rendezte/ Regia Mondok Attila      
Placenta  6‘
Rendezte/ Regia Balogh Zita
Sohasemvolt Glória/ Nici o Glorie 105’
Rendezte/ Regia  Bernath Zsolt-Kis-Szabó Márk--Végh Zoltán-Miokovics Mátyás-Szentkúti Tamás
12.30
Beszélgetés/ Dialog/ Gáspárik Attila-Kelemen Attila
AlterNative BLOKK
14.00
Eksön/ Ecşăn 48’
Rendezte/ Regia Varga Ágota
Tévéjáték/ Teatru TV 15’ 
Rendezte/ Regia Kenyeres Bálint
Afta  22’
Rendezte/ Regia Mundruczó Kornél
15.30
A park/ Parcul 52’
Rendezte/ Regia Zelki János
Közelgő kékség/ Albăstrui 12’
Rendezte/ Regia Kotnyek István
A robogós ember/ Omul si scooter-ul 28’
Rendezte/ Regia Káldy László
17.00
Duna Műhely válogatás/ Selecţii Duna Műhely
A Jánó testvérek/ Fraţii Jánó 
20’
Rendezte/ Regia Makó Andrea
Tempo  21’
Rendezte/ Regia Dyga Zsombor
Lamm   32’
Rendezte/ Regia Cs.Nagy-Pólik
Duna Műhely/BBS
Tangó/ Tango 5’
Rendezte/ Regia Czetenyi Csilla
Szél/ În vînt 5’
Rendezte/ Regia Iványi Marcel 
Duna Műhely
Beszélgetés/ Dialog/ Durszt György-Gáspárik Attila
18.30
Köd/ Ceaţa 9’
Rendezte/ Regia Krasznahorkai Balázs
Szortírozott levelek/ Scrisori alese 30’
Rendezte/ Regia Kocsis Ágnes
BeszéIgetés/ Dialog/ Zagoni Balazs/Krasznahorkai Balázs
19.30
Moszkva tér/ Piaţa Moscova  1h 28'
Rendezte/ Regia Török Ferenc
21.00
Az utolsó vacsora az Arabs Szürkénél -Cina cea de taina la Cenusiul Arab 1h 30'
Rendezte/ Regia Jancsó Miklós
22.00
Vakvagányok/ Nevăzătorii 1h 58'
Rendezte/ Regia Tímár Péter
 
Vasárnap,október 14/Duminică 13 octombrie
10.00
F3 válogatás/ Selecţii F3
Rocker élet/ Viaţă de rocker  
1’
Rendezte/ Regia  Balázs István Balázs
Táncfilm/ Dans  3’
Rendezte/ Regia  Antóni Péter
Hungarian Folklore, Hungarian Life  8’
Rendezte/ Regia Magyar n. Attila
Tündérdomb/ Insula zînelor  73’
Rendezte/ Regia Szőke András
12.00
Országalma /Schema ţării 1h 30’
Rendezte/ Regia Czabán György
15.00
A leghidegebb éjszaka/ Noaptea cea mai rece 48’
Rendezte/ Regia  Gothár Péter
16.00
Porrajmos/ Holocaustul rromilor 60’
Rendezte/ Regia Varga Ágota
Elveszett család/ Familie pierdută 60’
Rendezte/ Regia Salamon András/ Incze Ágnes
Vityebszk felett/ Deasupra Vityebscului  6’
Rendezte/ Regia Groó Diana
18.00
Se kép, se hang/ Fără imagine, fără sunet  22’
Rendezte/ Regia Xántus János
F3 válogatás/ Selecţii F3
Pannon halom/ Grămada Panonilor 
23’
Rendezte/ Regia Szolnoki József
Téltemetés/ Înmormîntarea carnavalului  31’
Rendezte/ Regia Szalay Péter
Kilakoltatás/ Evacuare   26’
Rendezte/ Regia  El Eini Sonia
A gyár/ Fabrica  20’
Rendezte/ Regia Domokos János
Érintések /Întîlnire   63’
Rendezte/ Regia Szekeres Csaba
21.00
Nexxt  1h 46'
Rendezte/ Regia  Schilling Árpád
 
PARTENERI:
MAGYAR FILMÚNIÓ, NEMZETI KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG MINISZTÉRIUMA, GLORIA, FÜGGETLEN FILMESEK FÓRUMA, DUNA MŰHELY, MAFSZ, CENTRUL CULTURAL AL REPUBLICII UNGARE, NEMZETI KULTURÁLIS ALAPPROGRAM, PRO HELVETIA.